Zaczyna się?

Jesienne przeziębienia zaczynają dawać o sobie znać. O tym, która infekcja jest zwykłym katarem, a która niebezpieczną infekcją wywołaną koronawirusem dowiadujemy się często dopiero po wykonaniu testu. Prewencji jednak nigdy za wiele.

W związku z uzyskaną decyzją sanepidu Szkoła Podstawowa w Tworogu do dnia 18 października 2020 przechodzi w tryb nauczania zdalnego. O szczegółach uczniowie i rodzice będą informowani przez wychowawców.

Do obostrzeń wraca również Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu. Od poniedziałku 12 października w centrali w Tworogu i filii w Połomi dostęp do półek z księgozbiorem zostaje ograniczony. W trosce o bezpieczeństwo książki podawane będą przez bibliotekarzy. Na terenie biblioteki obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust oraz dezynfekcja. W bibliotece może przebywać dwóch czytelników z zachowaniem dystansu społecznego. Książki zwracane poddawane są kwarantannie. Zajęcia biblioteczne „Środowe spotkanie z książką” oraz „Planszówki w bibliotece” zostają zawieszone do odwołania. Godziny funkcjonowania placówek pozostają bez zmian.