Zasłużony

Reinhard Schygulla – mieszkaniec Nowej Wsi Tworoskiej – został wpisany do Gminnej Księgi Zasług. Został wyróżniony za szczególne zaangażowanie i działalność społeczną na rzecz gminy Tworóg. Poniżej fotorelacja z uroczystości wpisu do Gminnej Księgi Zasług (sesja Rady Gminy 28.12.2020 r.)

W ostatnim czasie Pan Reinhard dał się poznać jako aktywny społecznik zaangażowany w budowę kanalizacji sanitarnej w Nowej Wsi Tworoskiej. – Pomagałem jak tylko mogłem, zależało mi po prostu. Poza tym jest dużo łatwiej np. wyłapać problemy, gdy na miejscu jest ktoś, kto zna teren – mówi. Z ekipą pracującą w Nowej Wsi nawiązał nawet przyjacielskie kontakty. – Dzwonili do mnie w święta, składali życzenia i dziękowali za współpracę – mówi. Trudno się im dziwić, pan Reinhard najzwyczajniej w świcie dbał o nich. Załatwił nawet bazę, gdzie stacjonował ciężki sprzęt: 6 samochodów ciężarowych, 5 koparek, 1 ładowarka (zdj. poniżej). – Cieszę się, że są osoby, które to doceniły. Na sesji nie byłem w stanie podziękować. Za dużo emocji… Ale jestem szczerze wdzięczny za to wyróżnienie – mówi.

Więcej o tegorocznym zasłużonym w papierowej wersji „TWG Kuriera”.

Sprostowanie:

W artykule „Wpis do Gminnej Księgi Zasług” (nr 145, 11.01.2021 r.) błędnie poinformowaliśmy, że pan Reinhard Schygulla zakończył studia zawodowe. W rzeczywistości było to studium zawodowe z zarządzania BHP, by zdobyć uprawnienia specjalisty BHP i wyższy stopień w służbie BHP. Za błąd przepraszamy.

redakcja „TWG Kuriera”