Turniej szachowy w GOK-u

26 lutego młodzież działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu zorganizowała pierwszy turniej szachowy dla młodzieży i dorosłych „Tworogowska Wojna”. Nastolatkowie wybrali szachy, bo to nie tylko rozrywka, ale też nauka strategicznego myślenia.

Na ich zaproszenie odpowiedziało dziewięciu graczy, głównie skupionych wokół Koła Szachowego z Boruszowic. Wśród graczy pojawiła się Dominika Chmiel – zdobywczyni licznych medali, mistrzyni FIDE, która pierwsze kroki stawiała w Boruszowicach (jej pierwszym nauczycielem był Zygmunt Jaksa). W rozgrywkach w Tworogu wziął również udział mąż pani Dominiki – Piotr Chmiel i syn – Paweł. Cała trójka okazała się bezkonkurencyjna. To oni zajęli pierwsze miejsca na podium.

Do młodzieżowej grupy, która zaproponowała szachowe rozgrywki należą: Maciej Leksy, Kamil Zgodzaj, Tomasz Pławski, Patryk Opara. – Nie jestem co prawda mistrzem, ale dla rozrywki, szczególnie z wujkiem lubię grywać w szachy. Uznaliśmy z kolegami, że taki turniej to dobry pomysł i cieszymy się, że doszedł do skutku – mówi Maciek.

Przypominamy, że osoby zainteresowane nauką gry w szachy są mile widziane w boruszowickiem Kole. Szachiści spotykają się w Klubie Seniora (filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Boruszowicach) w każdy czwartek o godz. 16. Opiekunami Koła jest Lucjan Bugajski, Józef Tronina i Bernard Opara.