Gospodynie! Pokażcie się!

Trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich organizowanych w ramach Festiwalu „Polska od kuchni”. W naszej gminie mamy kilka KGW, które wielokrotnie udowodniły, że mają wiele do zaoferowania. Zachęcamy gospodynie do zapoznania się z zasadami konkursów i zgłaszania udziału.

Festiwal „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane aby szerzyć dziedzictwo kulinarne, promować zdrowy styl życia, ekologię oraz polską kulturę i tradycję. Festiwal wspiera lokalne społeczności, promuje polskie produkty oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy. Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć.

Festiwal odbędzie się na terenie całej Polski w okresie od 14 maja 2024 r. do 15 września 2024 r. Zgłoszenia można składać do 29 marca. Ambasadorką wydarzenia jest Katarzyna Bosacka.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na stronie organizatora: festiwalpolskaodkuchni.pl