„TWG Kurier” w szkole… Co tam robiliśmy?

– Czy wiecie, że ok. 65 % populacji stanowią wzrokowcy? Nasz mózg potrzebuje zaledwie 1/10 sekundy, by zrozumieć treści wizualne. Dla porównania przetworzenie tekstu zawierającego od 200 do 250 złów zajmuje już minutę… Czy to oznacza, że czytanie to strata czasu? Absolutnie nie! Trzeba jednak wiedzieć, że obrazy, zdjęcia, grafiki spełniają w komunikacji bardzo ważną funkcję – powodują wzrost zaangażowania odbiorcy. Fotoreporterzy wykorzystują te informacje, żeby świadomie i skutecznie wykonywać swoją pracę – to tylko niektóre z ciekawostek i wskazówek, jakie uczniowie ZSP w Boruszowicach usłyszeli podczas warsztatów dziennikarskich poświęconych fotografii dziennikarskiej. Głównym celem spotkania było pobudzenie zainteresowania młodzieży fotografią.

Zajęcia poprowadzili pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu, którzy na co dzień tworzą redakcję miesięcznika samorządowego „TWG Kurier”.  Warsztaty były częścią Festiwalu Ekspresji Dziecięcej, który odbył się 1 czerwca w boruszowickiej podstawówce. Więcej na ten temat w czerwcowym „TWG Kurierze”. Poniżej kilka zdjęć ilustrujących wydarzenia, w tym kilka wykonanych przez uczniów klasy 7 i 8 (autorzy*: Kamil Openchowski kl. VIII, Jacek Opara, Milena Szwinge, Maciej Gładysz). Dziękujemy za zaproszenie, a uczniom za udział w zajęciach. To była wielka przyjemność!

*jeżeli autor zdjęć w naszej galerii przez pomyłkę został pominięty, prosimy o kontakt z redakcją – twgkurier@poczta.fm – z przyjemnością uzupełnimy imię i nazwisko.