Dzień Dziecka z wędką

8 czerwca na łowisku specjalnym „Brzeźnica” w Brynku zorganizowano zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z Gminy Tworóg w kategorii do 14 lat. Od godz. 9 linię brzegową łowiska wypełnili młodzi zawodnicy wyposażeni w wędkarski ekwipunek. Towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, wujkowie – najlepsi kibice! Oczywiście należy dodać, że w tym sporcie nie ma mowy o okrzykach i jakimkolwiek głośnym zachowaniu. Podczas wędkowania cisza jest na wagę złota.

Po zakończeniu wędkarskich zmagań, organizatorzy zawodów – Koło nr 116 Brynek (Polski Związek Wędkarski) – sprawdzili, czy połów był udany. Ryby zostały zważone, a wynik odnotowany. I choć byli tacy, którym marzyła się upieczona na ognisku świeża rybka, wszystkie złowione okazy wróciły do wody bez uszczerbku na zdrowiu. Zawodnicy otrzymali w zamian kiełbaski, które piekli nad ogniskiem rozmawiając w najlepsze…

Zawody, które przypominały rodzinny piknik, zakończono wręczeniem nagród i pucharów, a zawalczyło o nie 12 zawodników. Tego dnia najlepszym okazał się Dominik Łysik! II miejsce zajęła Olga Szymczyk, a III Brajan Wichrowski. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym zawodnikom. Wszyscy otrzymali upominki.