TRASA zaliczona!

W minioną sobotę (28 października) odbył się ostatni rajd rowerowy w ramach projektu „TRASA” realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”. Finałowy przejazd pod hasłem „Na kole do Donnersmarcka” miał miejsce w gminie Tworóg. Poprzedziło go uroczyste otwarcie muralu w Tworogu.

Niemal setka rowerzystów wyruszyła spod Urzędu Gminy w Tworogu w stronę Brynka i słynnego pałacu przebudowanego na początku XX w. przez nowych właścicieli – rodzinę Donnersmarck. Rowerzyści mieli okazję zwiedzić budynek i dzięki uprzejmości pracownika Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku usłyszeć kilka ciekawostek o pałacu i jego właścicielach. Po porcji historii przyszedł czas na porcję rowerowych emocji. Dostarczyła ich leśna trasa w stronę Boruszowic a następnie malowniczy odcinek od Osieka do Nowej Wsi Tworoskiej. Piętnastokilometrowy rajd zakończył się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu, gdzie czekał ciepły posiłek, fotobudka, stoiska „Leśnej Krainy Górnego Śląska” i mata edukacyjna dla dzieci. Po chwili odpoczynku odbyło się losowanie nagród, w tym nagrody niespodzianki, którą był rower!

Tego dnia na sali GOK-u podsumowano także realizowany przez ponad rok w Urzędzie Gminy w Tworogu projekt COV/ART – cykl wystaw lokalnych artystów, którym artystyczna ekspresja pomogła przetrwać czas pandemii. Wszyscy artyści, których cyklicznie prezentowaliśmy na łamach „TWG Kuriera” otrzymali z rąk wójta Gminy podziękowania i upominki.

Organizatorzy dziękują za udzieloną pomoc ochotnikom z OSP, policjantom z miejscowego komisariatu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania wydarzenia.