#koronawirus

W związku z pandemią koronawirusa na stronie GMINY TWORÓG zostały zamieszczone informacje dla mieszkańców, które zamieszczamy poniżej:

Szkoły oraz przedszkola nie pracują od poniedziałku 16.03.2020 do dnia 25.03.2020, usilnie prosimy by dzieci i młodzież przebywała w domach.
Odwołane zostały wszystkie imprezy oraz formy działalności Gminnego Ośrodka Kultury – do odwołania.
W przypadku działalności Urzędu Gminy, prosi się o bezpośrednie załatwienie jedynie niezbędnych spraw, wydawane będą najbardziej pilne dokumenty, pozostałe kwestie, jeśli istnieje taka możliwość prosimy odłożyć w czasie lub korzystać z innych możliwości kontaktu z urzędnikami. Wszystkie niezbędne telefony oraz adresy poczty elektronicznej znajdują się na stronie UG Tworóg.
W przypadku osób samotnych, starszych oferujemy pomoc przy dostarczeniu m.in. zakupów. Niniejszą potrzebę prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 32 2846857 oraz 570990491.
Termin naboru uzupełniającego do programu „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Tworóg” zostanie przesunięty na 16.04.2020-21.04.2020. Dodatkowo podpisywanie umów z osobami już zakwalifikowanymi do projektu zostaje wstrzymane do czasu odwołania. Każdy mieszkaniec telefonicznie będzie informowany o możliwości podpisania umowy.
Wszelkie sprawy związane z wycinką drzew oraz oględziny w terenie itp. zostaną rozpatrzone w późniejszym terminie.
Wszelkie płatności prosimy realizować poprzez płatność elektroniczną, prosimy najbliższych by w tych kwestiach pomagać seniorom.

OŚRODEK ZDROWIA W TWOROGU zachęca do korzystania z telefonicznych porad, informuje jednocześnie, że przed każdą wizytą osobistą wymagana jest konsultacja telefoniczna pod numerem 32 285-73-45.

ZARZĄD BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W TWOROGU opublikował komunikat, w którym zwraca się z prośbą do klientów o ograniczenie wizyt w oddziałach do minimum. W zastępstwie osobistych wizyt, Bank zaleca kontakt telefoniczny i mailowy. Ponadto rekomenduje się  realizowanie płatności bez użycia gotówki np. za pomocą karty, poprzez bankowość elektroniczną oraz bankowość mobilną oraz wykonywanie przelewów oraz innych operacji bankowych w domu z użyciem konta on-line.

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W TWOROGU opublikował podobne rekomendacje. Prosi mieszkańców o załatwianie spraw telefonicznie, mailowo, listownie oraz poprzez IBO. Pełna treść komunikatu na stronie http://zuk.tworog.wer.pl/

Apelujemy o rozwagę i potraktowanie wszelkich zaleceń bardzo poważnie.