Posprzątajmy razem świat!

Nie macie planów na majówkę? Posprzątajcie z nami świat! Gmina Tworóg wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Sołtysami zaprasza do włączenia się w akcję Wielkiego Wiosennego Gminnego Sprzątania, które odbędzie się 1 maja.

Akcja z jednej strony nawiązuje do Dnia Ziemi, który obchodziliśmy 22 kwietnia, z drugiej to odpowiedź na zainteresowanie mieszkańców tematem. Jesteście chętni? Skontaktujcie się z Waszymi sołtysami ( numery kontaktowe ). Wydadzą Wam worki i rękawiczki oraz powiedzą, gdzie pozostawić napełnione worki. Po 1 maja worki zostaną odebrane przez odpowiednie służby. Akcję koordynuje pracownik tut. urzędu, dostępny w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu 32 428 46 54. 

Włączenie się do akcji możecie połączyć z rodzinnym spacerem. Możecie zabrać dzieci i przy okazji edukować je w zakresie ochrony środowiska. Nasz świat, nasza gmina to wspólna przestrzeń, za którą powinniśmy czuć odpowiedzialność. Nie wszyscy niestety to rozumieją, dlatego wciąż znajdujemy w lasach, rowach, a nawet w centrach miejscowości porzucone przez kogoś śmieci. Równolegle problem globalnego nadmiaru śmieci przybiera na sile. Problem jest złożony i wymaga systemowych rozwiązań, ale doraźnie, tu i teraz, wspólnymi siłami możemy oczyścić naszą przestrzeń. Z pewnością znacie takie miejsca, które „straszą” rozrzuconym szkłem, pustymi puszkami, jakimiś kartonami itp. W najbliższą sobotę możecie z tym zawalczyć. Wasza postawa może zmotywować innych. Pamiętajmy, dbanie to naturę to też kultura.

grafika z napisem: wielkie wiosenne gminne sprzątanie. 1 maja 2021