Za kilka dni wybory samorządowe

W głosowaniu w wyborach samorządowych w 2018 r. wzięło udział 48.83% uprawnionych, na terenie województwa śląskiego frekwencja wyniosła 44.47%, a w powiecie tarnogórskim 52.36%. Jak będzie tym razem? Już za kilka dni odbędą się wybory samorządowe. W najbliższą niedzielę 7 kwietnia będziecie mogli oddać swój głos na wójta, radnych do rady gminy i rady powiatu oraz na kandydatów do sejmiku województwa śląskiego. Zachęcamy do udziału w wyborach. Wybór przedstawicieli na szczeblu lokalnym ma realny wpływ na rozwój obszaru.

W najbliższych wyborach samorządowych w całym kraju zawalczy niemal 200 tys. kandydatów. Wybranych zostanie łącznie 39 776 radnych gmin i miast, 6 230 radnych powiatowych i 552 radnych do sejmików województw, 1548 wójtów, 822 burmistrzów i 107 prezydentów miast. 

W gminie Tworóg o stołek w radzie gminy zawalczy 26 kandydatów. O stanowisko wójta dwie osoby. Wszystkich kandydatów, w tym do rady powiatu i sejmiki, znajdziecie na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Informacje o okręgach wyborczych zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.