SIEMA!

Niesamowita atmosfera, sztab ludzi dobrej woli, pozytywna energia i wspaniały wynik! Za nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia Sztab w Tworogu z siedzibą w Gminnym Ośrodku Kultury zagrał po raz piąty. Wspólnymi siłami zebraliśmy niemal 60 tys. zł! Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Jak co roku wielki finał rozpoczął się o godz. 13 biegiem „Policz się z cukrzycą”. Wzięło w nim udział 35 osób. Najszybciej na mecie pojawił się Mateusz Kurek, II miejsce – Marcin Bok, III – Łukasz Kubica. Z kolei w kobiecym gronie najszybszą okazała się Anna Kowalik, II miejsce Ewelina Pankiewicz, III – Aleksandra Włodarczyk. Bieg zabezpieczali strażacy z OSP w Kotach. Druhowie wsparli także organizację finału i towarzyszyli mu aż do momentu, kiedy obok sali widowiskowej GOK zapłonęło światełko do nieba – symbol solidarności z ponadpolitycznym celem jakim jest szeroko rozumiana ochrona zdrowia.

Na czele Sztabu gminy Tworóg, jak co roku, stanęła Sandra Grzesiek. Towarzyszyła jej armia wolontariuszy – łącznie ponad 30 osób. Wśród nich jeden, którego trzeba wyróżnić. Stanisław Mika. Człowiek-orkiestra, dla którego nie ma misji niemożliwych. – Były również z nami Magda, Basia i Asia – dziewczyny z komisji liczącej, które pomimo zmęczenie wytrwały do końca – mówi Sandra Grzesiek. Sztab w Tworogu mógł także liczyć na policjantów z miejscowego Komisariatu. Funkcjonariusze przeszkolili wolontariuszy, dbali o ich bezpieczeńśtwo podczas finału i byli gotowi wesprzeć Sztab w sytuacjach kryzysowych.

Podczas wielkiego finału WOŚP w Tworogu na scenie GOK-u zagrały trzy zespoły: Trzecia Faza, Kumple Bejdaka oraz Obibok. Był również czas na krótki przerywnik w postaci rozdania nagród w konkursie organizowanym przez Gminę Tworóg „Ubierzmy wspólnie choinkę”. Nagrody wręczył wójt Eugeniusz Gwóźdź. Prace uczestników – bombki i ozdoby świąteczne – zasiliły „Grę o nagrody”. Warto zaznaczyć, że Gmina Tworóg włączyła się w organizację finału zapewniając m.in. animacje dla dzieci.

W tym roku tworogowski Sztab dysponował rekordową liczbą nagród – było ich niemal pięćset. Wszystkie znalazły nabywców. Podobny los spotkał licytowane przedmioty, vouchery, bony, zaproszenia. A to znaczy, że mieszkańcy gminy już po raz piąty nie zawiedli i okazali wielkie serce.  Licytacje na sali widowiskowej GOK prowadził Maciej Leksy. Równolegle mogliście licytować przedmioty na aukcjach Allegro. Uruchomiono także eSkarbonkę, a w punktach na terenie gminy rozstawiono puszki WOŚP. – Jednym z licytowanych na Allegro przedmiotów był obraz i książka przekazane przez malarza Grzegorza Chudego zlicytowane za rekordową w naszej gminie kwotę 4 600 zł – mówi główna organizatorka.

Na terenie GOK-u czekały także stoiska z gastronomią i gorącymi napojami. Słodkie wypieki (a było ich naprawdę sporo!) przygotowali mieszkańcy gminy a także Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Tworoskiej i KGW z Boruszowic-Hanuska. Były także wyroby z grilla – kiełbasy i krupnioki.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas, za (pomimo chłodu na dworze) gorące serca, za tak liczną obecność (najaktywniejsi pojadą w nagrodę na mecz siatkarski!). Dziękujemy sponsorom i darczyńcom (z Tworoga, Tarnowskich Gór, Koszęcina, Wielowsi, Kalet) – jak co roku Wasza hojność stała się filarem licytacji, gry o nagrody, czy aukcji na Allegro. Dziękujemy także wszystkim, którzy brali udział w licytacjach. To wasza aktywność generuje realny, finansowy wynik. Sztab dziękuje także za ogromne wsparcie Gminie Tworóg, strażakom i policjantom. Wspólnie możemy naprawdę wiele!