Z miłości do Górnika Zabrze…

Walentynki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsce upłynęły pod hasłem miłości do sportu, a dokładnie do piłki nożnej. 14 lutego szkołę odwiedzili reprezentanci klubu piłkarskiego „Górnik Zabrze”. Dla miłośników drużyny piłkarskiej, spotkanie z zawodnikami było idealnym zakończeniem szkolnego dnia.

Uczniowie, trzeba przyznać wzorowo przygotowani, czekali na swoich idoli w trójbarwnych szalikach. Gdy na salę gimnastyczną weszli reprezentanci Górnika Zabrze (Lawrence Ennali, Piotr Krawczyk oraz Dominik Szala) mury aż zadrżały od piłkarskich przyśpiewek.

Sportowcy spotkali się z młodzieżą z Wojski w ramach promocji zbliżającego się meczu z Koroną Kielce. Młodzi kibice wykorzystali okazję, by zadać ulubieńcom wiele pytań. Piłkarze chętnie odpowiadali. Ich opowieść o drodze na szczyt, o codziennej ciężkiej pracy, wyrzeczeniach, sile marzeń i wielkiej satysfakcji, wpisała się idealnie w sentencję jaka widnieje na szkolnym murze: Pasja i poświęcenie, tylko dzięki temu można zajść dalej i wygrać!

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Rady Rodziców (główną organizatorką jest Izabela Ciągwa). Nie bez znaczenia jest również  fakt, że Gmina Tworóg należy do Klubu Kibiców Śląskich Miast – programu skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego, których mieszkańcami są kibice Górnika Zabrze. Z racji partnerstwa na spotkaniu pojawił się wicewójt Łukasz Ziob, który kilka lat temu zainicjował współpracę ze znaną i lubianą drużyną.