Temat lekcji: grudniowe marzenia…

29 listopada w SP w Tworogu odbyły się adwentowe warsztaty w ramach projektu „Dezemberträume – Koch und Bastelworkshop”. Jak co roku wydarzenie zorganizowano przy współpracy z tworogowską Mniejszością Niemiecką. Co się działo w szkolnych murach?

Klasy pierwsze zajęły się wykonaniem zimowych prac plastycznych. Powstały śnieżne obrazy z bałwankiem w roli głównej. Klasy drugie otrzymały odpowiedzialne zadanie udekorowania tradycyjnych wieńców adwentowych, a za sprawą trzecioklasistów w szkole zapachniało piernikami. Uczniowie ozdabiali korzenne ciasteczka, które na zakończenie spotkania stały się poczęstunkiem dla wszystkich uczestników warsztatów. Tego dnia dzieci miały nie tylko przestrzeń do artystycznej ekspresji. W trakcie zajęć poznawały bożonarodzeniowe, niemieckie słownictwo. – Dzieci mają naturalną zdolność do uczenia się, a najlepsze efekty są osiągane poprzez zabawę. Kreatywne lekcje języka niemieckiego umożliwiają to. Cieszymy się, że jest współpraca ze szkołami na terenie gminy – twierdzi przewodniczący DFK z Tworoga, Bertold Kubitza.

Projekt był skierowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej, ich rodziców oraz członków lokalnie działającego koła Mniejszości Niemieckiej w Tworogu. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele uczniów klas I-III z ZSP w Boruszowicach z Anną Wasilewską oraz z ZSP w Wojsce z Dorotą Szostok. Projekt przy wsparciu nauczycieli przeprowadziła Anna Lipka-Zanozik – nauczyciel języka niemieckiego.